بازسازی ساختمان در بابلسر

بازسازی ساختمان در بابلسر | کلینیک ساختمانی | خدمات فنی ساختمان | خدمات مهندسی

بازسازی ساختمان در بابلسر | کلینیک ساختمانی | خدمات فنی ساختمان | خدمات مهندسی


جالب است بدانید که تعمیرات و بازسازی ساختمان از مهم ترین مقوله ها در زندگی شهرنشینی و مدرن امروز بوده است. این مقوله از ابعاد مختلف حائز اهمیت می باشد. می دانید چرا؟ زیرا باعث بالا بردن طول عمر بنا، صرفه جویی در هزینه های ساخت و ساز، تغییر دکوراسیون داخلی مطابق با سبک های جدید و … می شود. همه ی این ها از دلایل بازسازی ساختمان به شمار می روند. ما نیز با توجه به اهمیت این مساله تیمی را که در این زمینه بسیار باتجربه و کاربلد می باشد را به شما معرفی می کنیم. این گروه کلینیک ساختمانی آماتیس می باشد که شما می توانید صفر تا صد بازسازی ساختمان در بابلسر را به این گروه بسپارید.

برای دریافت مشاوره، برآوورد هزینه ی بازسازی ساختمان و… می توانید توسط شماره های زیر با افراد کلینیک ساختمانی آماتیس در ارتباط باشید:

۰۹۱۱۱۱۳۱۲۶۱

برای درک معنا و مراحل بازسازی ساختمان، تفاوت بازسازی و نوسازی، دلایل بازسازی ساختمان، هزینه بازسازی، آشنایی با خدمات کلینیک آماتیس و… با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید:

بازسازی ساختمان چیست؟

عملیات بازسازی ساختمان یکی از عملیات ساختمانی پر طرفدار و پر تقاضا برای صاحبان املاک است. بازسازی در واقع به عملیات ترمیم و مرمت ساختمان گفته می شود. گفتیم که این کار برای افزایش طول عمر یک بنا و به منظور بهبود کیفیت آن بنا انجام می‌شود. بازسازی هر ساختمانی جنبه های مختلفی دارد. یک عملیات تخصصی محسوب می شود و قبل از شروع انجام عملیات، می بایست بررسی های کامل توسط متخصصان انجام بگیرد. در این عملیات مشکلات ساختاری ناشی از فرسودگی و گذر زمان باید برطرف شوند.

در نظر داشته باشید که بازسازی ممکن است جزئی و یا کلی باشد. بازسازی جزئی به این معناست که بازسازی را فقط برای قسمت های خاصی از ساختمان مانند سالن، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام و …به کار ببرند.

نکته: همیشه بازسازی جهت ترمیم انجام نمی‌شود. گاهی بازسازی را برای زیباتر شدن فضا نیز انجام می شود.

بازسازی ساختمان در بابلسر | کلینیک ساختمانی | خدمات فنی ساختمان | خدمات مهندسی
بازسازی ساختمان در بابلسر | کلینیک ساختمانی | خدمات فنی ساختمان | خدمات مهندسی

تفاوت بازسازی و نوسازی ساختمان

دو اصطلاح بازسازی و نوسازی ساختمان اشتباها به جای هم استفاده می‌ شوند. در صورتی که بازسازی به معنای انجام تعمیر و مرمت روی یک بنای قدیمی یا فرسوده است. این عملیات عمر بنا را افزایش و کیفیت آن بنا را بهبود ببخشد. بازسازی بنا در واقع همان فرآیندی است که بر روی بناهای تاریخی انجام شده و مانع از بین رفتن این بناهای تاریخی و باستانی می‌شود.

نوسازی ساختمان به معنای آن است که یک ساختمان قدیمی را به طور کامل تعمیر نمایند. در این تعمیرات احتمالا ظاهر و باطن ساختمان تا حد زیادی تغییر خواهد کرد. در این فرآیند ممکن است تأسیسات، نمای بیرونی، نمای داخلی و نقشه داخلی خانه تغییر کند.

نتیجه می گیریم که بازسازی ساختمان به هزینه و و زمان کم تر نسبت به نوسازی ساختمان نیاز دارد.

به طور کلی هدف از نوسازی ساختمان تبدیل کردن یک بنای فرسوده به بنایی نو و زیبا می باشد. در حالی که هدف از بازسازی ساختمان افزایش پایداری و بهبود کیفیت آن است.

دلایل بازسازی ساختمان

شخصی که قصد بازسازی ساختمان می کند؛ ممکن است دلایل متعددی داشته باشد. اما مهم ترین دلایل بازسازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرسودگی ساختمان: ساختمان ممکن است تحت تأثیر عوامل مختلفی چون حوادث طبیعی، ساخت و ساز ساختمان های مجاور و یا قدمت بالاو … دچار فرسودگی و قدیمی شده باشد.
 • تغییر کاربری سازه: گاهی ممکن است صاحبان ساختمان اقدام به تغییر کاربری سازه مربوط به آن ساختمان نمایند. در این حالت باید دکوراسیون داخلی بنا تغییر کند. برای این کار، صاحبان ساختمان اقدام به بازسازی بنا می نمایند.
 • تغییر دکوراسیون داخلی: زندگی و یا کار در محیط یکنواخت موجب کاهش کارایی و افت روحیه افراد می شود. از این رو در مراکز اداری، تجاری و یا منازل مسکونی، لازم است هر از چندگاهی تغییراتی ایجاد شود، برای حاصل شدن این مورد نیاز به بازسازی و ترمیم می باشد.

مراحل بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان دارای مراحل مختلفی است. این مراحل باید توسط متخصصان انجام شود تا در نهایت با نتیجه ای مطلوب همراه باشد. مراحل بازسازی عبارت است از:

 • مشاوره با متخصصان بازسازی:  اولین مرحله ای که بعد از تصمیم به بازسازی ساختمان باید انجام شود، مشاوره با متخصصان بازسازی ساختمان است. متخصصان شما را برای بازسازی ساختمان راهنمایی می کنند و راه های پیش رو را برای شما توضیح خواند داد.
 • تخریب ساختمان: دومین مرحله بازسازی ساختمان، تخریب آن است. در این مرحله با توجه به نقشه کلی کار، بخش هایی که باید تخریب شده و حذف شوند تعیین می شوند. سپس با رعایت اصول ایمنی و مقررات ساختمان سازی، آن قسمت ها تخریب می شوند.
 • ساخت: بعد از این که مشاوره با متخصصان و تخریب ساختمان و در حالت کلی ایجاد زمینه برای اجرای پروژه بازسازی، نوبت به ساخت می رسد. در این مرحله، بخش هایی که باید به سازه اضافه شود مشخص می شوند. سپس با استفاده از نیروی متخصص، باید این بخش ها را اجرا کرد. بعد از آن تغییراتی که در دکوراسیون داخلی باید ایجاد شود، اعمال می شوند. در این مرحله، نتایج بازسازی ساختمان مشخص می شود.
بازسازی ساختمان در بابلسر | کلینیک ساختمانی | خدمات فنی ساختمان | خدمات مهندسی
بازسازی ساختمان در بابلسر | کلینیک ساختمانی | خدمات فنی ساختمان | خدمات مهندسی

هزینه بازسازی ساختمان

برآورد هزینه بازسازی ساختمان بسیار پیچیده است زیرا بستگی به یک سری عوامل می باشد. این عوامل عبارتند از :

 1. متراژ ساختمان
 2. میزان تغییرات اعمال شده در ساختمان
 3. هزینه مصالح مورد نیاز برای بازسازی
 4. کیفیت مصالح مورد استفاده در بازسازی
 5. و…

بازسازی ساختمان در بابلسر نیز با توجه به همین عوامل محاسبه می شود.

اصول بازسازی ساختمان

از اصول بازسازی ساختمان می‌توان به اهمیت برنامه‌ریزی برای پروژه اشاره کنیم.. سعی کنید برنامه کاملا مشخص داشته باشید و هزینه‌ها را واقعی حساب کنید. اگر در این زمینه تبحر ندارید، حتماً از خدمات شرکت‌های مشاور حرفه‌ای استفاده کنید تا دچار مشکل نشوید. از این رو کلینیک ساختمانی آماتیس را به شما که قصد بازسازی ساختمان دارید معرفی می کنیم که بهترین گروه برای بازسازی ساختمان در بابلسر و دیگر شهر های استان مازندران می باشد.

خدمات کلینیک آماتیس

 • خدمات ساختمانی: یعنی از زمان شروع ساخت پروژه تا اتمام کار در کنار شماست و در نهایت هر زمان که نیاز به بازسازی ، تعمیر ، نصب ، نظافت ، جایجایی و تغییراتی داشته باشید در کمترین زمان ممکن و با پرسنل متخصص در زمینه مورد نظر اقدام لازم را به درخواست شما انجام می دهد .
 • خدمات اسباب کشی: خدمات اسباب کشی ، جابجایی و حمل بار که در کوتاه ترین زمان ممکن انجام میگیرد و همچنین امکان استفاده از پیک موتوری جهت ارسال بسته های مشتریان عزیزمان توسط این تیم انجام می پذیرد.
 • لوله کشی و تاسیسات: جوشکاری و آهنگر ، کابینت کاری و نجاری، برقکاری و تمامی خدمات روشنایی و نورپردازی ساختمان، لوله کشی آب و گاز، سیم کشی تلفن و رفع خرابی، آسانسور و بالابر و … توسط دفتر خدماتی تمام کار آماتیس انجام می پذیرد.
 • بنایی و دکوراسیون، نظافت و پذیرایی، تعمیر لوازم خانگی، رایانه و تکنولوژی و … نیز از خدمات این تیم می باشد.

کلینیک ساختمانی آماتیس

از آن جایی که اگر روند بازسازی به افراد متخصص سپرده شود و روند کار اصولی باشد، هزینه ها بسیار مناسب خواهند بود. بنابراین توصیه می شود، در انتخاب تیم بازسازی، دقت نمایید. کاربران عزیز مازندرانی که قصد بازسازی ساختمان دارید کلینیک ساختمانی آماتیس بهترین افراد را در این زمینه دارد. پس اگر قصد بازسازی ساختمان در بابلسر ، این شهر ساحلی خوش آب و هوا را دارید بهترین گزینه در اختیار شماست.

تماس با ما :

جهت تماس با تیم مشاوره کلینیک ساختمانی آماتیس کافی است با شماره های زیر با ما در ارتباط باشید. یا می توانید با یک کلیک روی 👈👈 کلینیک ساختمانی آماتیس وارد پیج اینستاگرامی این کلینیک شوید.

تماس با ما

۰۹۱۱۱۱۳۱۲۶۱

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *