بازسازی ساختمان در بابل

در این مطلب قصد داریم تا درباره بازسازی ساختمان در بابل صحبت کنیم. اما ابتدا باید بدانیم که اصلا چرا بازسازی انجام می شود؟ چه هدفی در پس انجام این کار قرار دارد؟ هزینه بالای زمین های موجود و ساخت مسکن جدید از صفر تا صد یکی از دلایلی است که افراد به بازسازی روی می آورند. در بازسازی ساختمان به این صورت است که خانه به بهترین و امن ترین حالت ممکن تبدیل می شود. خانه جدید با رعایت اصول مهندسی ساختمان طراحی می شود و از تمامی فضاهای خانه به بهترین نحو ممکن استفاده می گردد. این کار هم هزینه کمتری نسبت به خرید خانه جدید برای افراد دربر خواهد داشت و هم دردسر کمتری دارد. اگر شما نیز برای تعمیر و بازسازی ساختمان در بابل می خواهید اقدام کنید، پیشنهاد می کنیم این کار را به مهندسین حرفه ای کلینیک ساختمانی آماتیس بسپارید.

بازسازی و تفاوت آن با نوسازی

بازسازی از روش های معمول برای بهبود کیفیت محیط زندگی است. این روش همیشه از جمله عملیات های ساختمانی پرطرفدار در میان صاحبان املاک محسوب می شده است. این عملیات نوعی عملیات ترمیمی برای ساختمان است که باعث افزایش طول عمر ساختمان و بهبود کیفیت آن می شود. بازسازی در ساختمان جنبه های مختلفی دارد و نوعی عملیات تخصصی محسوب می شود. در این عملیات مشکلاتی که در اثر گذر زمان و فرسودگی ایجاد می شوند، رفع می گردد.

نوسازی یعنی تخریب کامل بنای قدیمی و ساخت یک بنای جدید به صورت کامل. اما بازسازی یا همان مرمت یعنی رفع مشکلات و زیباسازی بناهای فرسوده به گونه ای که تا سالیان سال بتوانند عمر کنند. در نتیجه در فرایند بازسازی دخالت کمتری در ظاهر بنا انجام می شود و همین طور کار سریع تر به پیش می رود.

چرا بازسازی ساختمان انجام می شود؟

فرسودگی ساختمان

حوادث طبیعی، ساخت و ساز ساختمان های مجاور و یا عمر بالا، امکان فرسودگی بناها را فراهم می کند. در این حالت بخش فرسوده ساختمان مورد بازسازی قرار می گیرد.

تغییر کاربری ساختمان

گاهی صاحبان ساختمان اقدام به تغییر کاربری ساختمان می کنند. در این صورت دکوراسیون داخلی بنا دستخوش تغییر می شود.

تنوع در دکوراسیون داخلی ساختمان

براساس تحقیقاتی که انجام شده، زندگی یا حتی کار در ساختمان های تکراری می تواند کارایی و روحیه افراد را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل است که در ساختمان های مختلف نیاز است تا هر از چند گاهی تغییراتی در بنا انجام شود.

مزایای بازسازی ساختمان چیست؟

استفاده بهتر از انرژی

بازسازی منزل می تواند باعث بهره وری انرژی شود. مقرون به صرفه ترین انتخاب بازسازی سقف و نمای ساختمان است.

ایجاد فضای زندگی جدید

برای مثال اتاق زیر شیروانی را تبدیل به یک فضای مناسب برای زندگی می کنند. برای این تبدیل باید عایق حرارتی سقف درنظر قرار گیرد تا فضای جدید ایجاد شود. در نتیجه بازدهی انرژی نیز بهتر خواهد شد و درنهایت باعث افزایش ایمنی و طول عمر ساختمان می شود.

ساخت ظاهر زیبا

ظاهر زیبا هم در نمای داخلی و هم خارجی ساختمان خود را نشان می دهد. نور و چیدمان اتاق ها در فضای داخلی و رنگ ها و شکل ها ، آجرها و کاشی های سقفی گل رس در فضای خارجی ساختمان اثرگذاری بسیاری دارند.

سرمایه گذاری

بازسازی باعث افزایش ارزش ساختمان و همین طور طول عمر آن می شود. همین طور بازسازی ساختمان در آینده باعث کاهش مصرف انرژی و هزینه های پایین تر برای نگهداری بنا خواهد شد.

مراحل بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان فرایند راحتی نیست و مراحل مختلفی دارد. تمام این مراحل برای بهره وری عالی باید تحت نظر متخصصان انجام شود. مراحل این کار شامل موارد زیر است:

 • اولین مرحله بازدید کارشناس از ملک شماست.
 • در حین این بازدید بخش هایی که نیاز به بازسازی دارند شناسایی می شوند.
 • مالک ساختمان نقشه ای با تمام اجزا و عناصر موجود در ساختمان را تهیه می کند.
 • در نقشه ساختمانی تمام جزئیات نمای ساختمان، سقف پلکان، زیرزمین، اتاق خواب، اتاق پذیرایی، حال، آشپزخانه شرح داده می شود. به علاوه تمام قسمت هایی که معیوب هستند و قابلیت بازسازی ندارند شناسایی می شوند.
 • یک طرح کلی برای بازسازی کشیده می شود که بعد از توفق زمان اجرای این طرح، برنامه ریزی می شود.
 • سپس هزینه های بازسازی تاحدی براورد می شوند.
 • اگر می خواهید نمای ساختمان را تازه کنید باید حفاظ بزنید تا به خودروها و رهگذران آسیب نرسد.
 • قسمت هایی که نیاز به تعمیر دارند باید طبق نقشه مرمت شوند.
 • سپس نقاشی ساختمان انجام می شود.
 • کابینت ها و سقف های سرویس های بهداشتی نصب می شوند.
 • درهای داخلی در مکان خود قرار می گیرند.
 • تمامی موارد فوق بادقت انجام می شوند و اگر نقصی وجود داشت برطرف می گردد.

چرا باید بازسازی ساختمان را انجام دهیم؟

بازسازی هم گذشته را حفظ می کند هم کمک می کند نگاهی روبه آینده داشته باشیم. بازسازی ساختمان فضای بیشتری به ما می دهد. به علاوه مصرف انرژی را کاهش می دهد و همین طور ساختمان ها را به آخرین استانداردهای فنی نزدیک می کنند. دلایل زیادی وجود دارد که بخواهید خانه را بازسازی کنید. یکی از اصلی ترین آن ها افزایش راحتی زندگی و همین وطر آب و هوای داخلی مناسب است. کاهش مصرف انرژی همین طور در آینده هزینه های شما را کاهش خواهد داد. این کار همین طور می تواند یک کار برای زیبایی ساختمان باشد. با این کار می توانید خانه خود را به جای جدید و ایمنی برای اعضای خانواده خود تبدیل کنید.

کلینیک ساختمانی آماتیس

یکی از شرکت هایی که در زمینه بازسازی ساختمان در بابل فعالیت می کند، کلینیک ساختمانی آماتیس است. این شرکت با بهره گیری از پرسنل مجرب ، در کمترین زمان ممکن خانه شما را به آن چیزی بدل خواهد کرد که شما می پسندید. تمام مراحل بازسازی ساختمان در بابل تحت نظر متخصصان و مهندسان حرفه ای انجام می شود و خود کارفرما می تواند در تمامی این مسیر در کنار تیم کاری حضور داشته باشد و نظاره گر روند کار ساختمان باشد.

سخن آخر

بازسازی ساختمان به شما کمک خواهد کرد تا با هزینه کمتری نسبت به خرید خانه جدید، خانه خود را نو کنید و از آن بهترین استفاده ممکن را انجام دهید. برای این کار تنها کافی است به متخصصان کلینیک ساختمانی آماتیس اعتماد کنید و از صفر تا صد بازسازی ساختمان در بابل را به آن ها بپردازید. برای این کار می توانید با شماره های زیر با این شرکت در تماس باشید.

تماس با ما

۰۹۱۱۱۱۳۱۲۶۱

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *